Tabliczki brajlowskie

Proponujemy wykonanie tabliczek z napisami brajlowskimi do oznakowania drzwi w budynkach szkół i instytucji publicznych.

Tablice informacyjne w brajlu mogą posłużyć do opisania eksponatów w muzeach i galeriach i tym samym przybliżyć odbieranie sztuki osobom niewidomym. Napisy tłoczone na transparentnej folii można nakleić na istniejące już tablice z napisami w czarnym druku.

 

Napisy brajlowskie tłoczone są na specjalistycznych foliach o różnych wymiarach i grubościach. 

W zależności od potrzeb proponujemy folię przezroczystą pod którą można umieścić napis czarnodrukowy lub folie o innych kolorystykach. Folię podklejamy mocną taśmą dwustronnie klejącą.

 

Napisy możemy również wykonać na blasze mosiężnej lub metalizowanej folii lustrzanej sprawiającej wrażenie wykonania napisu na polerowanym metalu.

 

Tabliczka w brajlu na plexi


tabliczka w brajlu

 

tabliczka brajlowska

 

tabliczka w brajlowska

 

Tabliczka brajlowska blacha

Płaskorzeźby wypukłe

Opracowaliśmy technikę tworzenia płaskorzeźb wypukłych opisanych w piśmie punktowym brajla. Płaskorzeźby wykonywane są na zlecenie ogrodów zoologicznych, parków krajobrazowych i innych podmiotów zainteresowanych przedstawieniem swoich zbiorów w formie wypukłej dostępnej dla osób niewidomych.

Płaskorzeźby wykonane są ze specjalnego materiału i pokryte farbą odporną na działanie warunków atmosferycznych. Zastosowana technika jest o wiele tańsza od obecnie stosowanych. Na zdjęciach przedstawiamy płaskorzeźbę zebry równikowej umożliwiającą osobie niewidomej zorientowanie się jak wygląda zwierzę, oraz odczytanie w piśmie braila jego nazwy i kraju pochodzenia.

 

płaskorzeźba wypukła - zebra

Zapraszamy do współpracy

kontakt: brajl@masterpunkt.com