Aktualności

Aktywny Samorząd 2020

Wnioski w programie Aktywny Samorząd można składać od 1 marca do 31 sierpnia 2020 roku w formie elektronicznej w Systemie Obsługi Wsparcia (SOW). Do tego potrzebne jest posiadanie Profilu Zaufanego na platformie ePUAP

 

Kwota dofinansowania zakupu sprzętu elektronicznego i oprogramowania dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności (osoby niewidome) wynosi 24 000 zł, z czego na urządzenia brajlowskie 15 000 zł.

 

Zmiany w programie Aktywny Samorząd 2019

Zmiany w Aktywnym Samorządzie!!!
Dofinansowanie sprzętu i oprogramowania dla stopnia znacznego (osoby niewidome) zostało podwyższone z 20 000 zł do kwoty 24 000 zł w tym urządzenia brajlowskie 15 000 zł. Dla pozostałych osób ze stopniem znacznym (osoby słabowidzące) dofinansowanie wzrosło do kwoty 9 000 zł. Minimalny udział własny 10%
Osoby z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na zakup sprzętu i oprogramowania mogą uzyskać dofinansowanie do kwoty 6 000 zł. Minimalny udział własny 30%

Aktywny Samorząd 2018 - dostępne wnioski

W Poznaniu zarówno w PCPR jak i MOPR dostępne są wnioski do programu Aktywny Samorząd. Wnioski można odebrać osobiście lub pobrać ze strony internetowej Ośrodka.

Dyrekcja MOPR przy ulicy Cześnikowskiej informuje o utrudnieniach w komunikacji pieszej i samochodowej związanej z remontem i modernizacją ulicy.

Poniżej podajemy link do strony Ośrodka, z której można pobrać wnioski.

 

MOPR Poznań ul. Cześnikowska

 

 

Wnioski do Aktywnego Samorządu

Od 1 czerwca w Poznaniu można składać wnioski do programu Aktywny Samorząd.

Wnioski dostępne są na stronie internetowej MOPR oraz można je otrzymać u nas, w siedzibie Spółdzielni Masterpunkt przy ulicy Zwierzynieckiej 10.

Na miejscu pomagamy w wypełnieniu wniosku, doradzamy w wyborze sprzętu oraz możemy pomóc w dostarczeniu wniosku do siedziby PCPR lub MOPR.

 

Zapraszamy do kontaktu, tel. 61 8438309

Aktywny Samorząd 2017

Od 15 maja na terenie powiatu poznańskiego rusza nabór wniosków do programu Aktywny Samorząd.

W mieście Poznaniu wnioski będzie można składać od 1 czerwca.

 

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane zakupem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania oraz chcące skorzystać ze szkoleń.

 

Doradzamy i pomagamy w wypełnianiu wniosków.

 

>> Dowiedz się więcej  >>

TagI serwisu